Оголошення

Розклад заходів за участі РПК

11-04-2017

Розклад заходів за участі РПК

        14 вересня  - в межах V Всеукраїнського Фестивалю домашньої консервації буде працювати Мандрівний музей "Родовід" на чолі берегині Ясни Яковенко, а також народні майстри, зустріч з духовними провідниками РПК. 27...

Читати далі

Рідна Віра

Свято Перуна на Хортиці, 2019

22-07-2019

Свято Перуна на Хортиці, 2019

Прихильники рідновір'я 20 липня провели свято Перуна на стародавньому святилищі острова Хортиця. Богославлення правили волхв Світовит, берегиня Ясна, жерці Ярина, Божевой та Боговида. Перед початком обрядодійства були проведені змагання, визначали...

Читати далі

Статті

Помилки рідновірів при укладанні календа…

17-01-2019

Помилки рідновірів при укладанні календаря

Пройшло вже багато років, як рідновіри почали укладати свої календарі свят. Але на численні зауваження все ж не поспішають їх виправляти. Постійно виникають суперечки, один одного переконують, який календар краще....

Читати далі

Добродійний внесок

Дякуємо за вашу підтримку!

Картка ПриватБанк:

5168 7551 0517 2221

Радіо Сварга

Трансляцію радіо "Сварга" можна відновити. Для цього потрібен старий комп'ютер під сервер. Якщо в кого є можливість пожертвувати техніку або профінансувати, звертайтеся до волхва Яромира:
jaromir@yaro.dp.ua.

Зараз на сайті

На сайті 24 гостей та відсутні користувачі

Чому саме на Холодному?..


Знайомимося? Я, голова громади «Поклик Предків», жрець Велемудр з міста Сміла. Коли виникла наша громада, мені як духовному провіднику потрібно було знайти місце для проведення обрядів та свят, а в подальшому побудування святилища. 

Одного теплого, весняного дня, гуляючи, з сім'єю, ми знайшли чудову галявину. Не можу зараз передати того відчуття, яке виникло побачивши її, щось наче підштовхнуло, підказало – «дивись яке місце». Кожні вільні хвилини, кожні вихідні ми почали ходити на ту галявину, чи то просто на відпочинок, чи то провести невеликий обряд, якась невідома сила тягнула саме на це місце.

Порадилися з дружиною, та вирішили, що саме тут будемо будувати святилище. Згодом з'явилося, невелике, дерев'яне святилище, почали потихеньку працювати, облаштовувати. Проходило свято за святом, начебто все добре, та в один з днів напередодні свята пішли подивитися та підготувати святилище, а воно зруйноване. Поприбирали відновили пошкодження. Наступного ранку знову те саме.

Спочатку були думки шукати щось інше: інше місце, в іншому районі, чи навіть за містом, та невідома сила знову і знову приводила саме на ту першу галявину.

Почали виникати питання чому саме ця галявина, а не якась інша, дні за днями шукав інформацію з приводу місцевості, проводив часами в архіві, працював з старовинними документами, аж поки не знайшов одну цікаву книгу, в якій автор-краєзнавець описує один з районів Смілянщини:

«Включите воображение, мой читатель! Мы стоим, скажем, над яром в Холоднянском. Перед нами, внизу, вдоль берега ручья растянулось становище: ряд домов с высокими остроконечными крышами, всюду – кибитки, в каждом дворе – волы и много лошадей. Дымятся большие костры… Доносятся громкие выкрики людей, заметна какая то суета, волхвы ведут подготовку к шумному празднеству, событие о котором известил гонец – войско возвращается домой с победой, богатой добычей из чужих земель… (А.Коваленко «Земли Родной Минувшая Судьба или Сказанье о Смелянщине»).

Прочитавши розповідь, закортіло дізнатися більше. Вирішив завітати до нашого Краєзнавчого музею. Поговорив з директоркою пані Надією, вона порадила пошукати інформацію з приводу історії краю в старовинних щоденниках графа Олексія Олексійовича Бобринського, який свого часу проводив розкопки в місті Сміла.

З  щоденників дізнався про скіфське поселення та святилище саме біля озера Холодне, відповідь знайдено, чому саме ця галявина. Почали відроджувати давню історичну пам'ятку.

Громада "Поклик Предків" запрошує приєднатися та допомогти в облаштуванні святилища "Холодне ".

Звертайтеся до нас за телефонами: 093-166-13-24, 050-056-48-54. 

Карта ПриватБанк: 5168 7572 6094 2455 Башлакова Оксана Леонідівна

З повагою, жрець Велемудр (Олексій Скидан.)

 

 Початок нового облаштування святилища

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити