Добродійний внесок

Дякуємо за вашу підтримку!

Картка ПриватБанк:

4149 6090 0382 7658

 долар 4149 4993 8040 7872

Картка Monobank:

4441 1144 4922 9861

долар 5375 4188 0445 2464

Оздоровчі практики

Духовне очищення;
Психологічні бесіди;
Споглядання;
Замовляння;
Виготовлення особистих оберегів;
Масажі.
Тел.: 099-970-92-12, 063-153-26-81
(Берегиня Ясна, Запоріжжя)

Зараз на сайті

На сайті 28 гостей та відсутні користувачі

Дослідження правого берега Дніпра напроти о. Хортиця (видиво)


Інститут сакральної географії 8 липня 2017 р. здійснив мандрівку вздовж правого берега Дніпра напроти острова Хортиця. Метою дослідженні були сакральні місця, які могли використовувати наші предки: печери, валуни, жертовники, астрономічні візири, укріплення. За матеріалами подорожі планується зробити доповідь на одному із семінарів чи конференції.

 

Додаток: продовження від 4 вересня 2017 р.

 

 

Розвідка вздовж правого берега Дніпра від безіменної балки (орієнтир зуп. Універсам) до Вирви і району урочища Царська пристань.

8.07.2017.

Учасники: Ю. Вілінов, Ю. Завгородній, Д. та І. Малахови, С. Пашник.

Було обстежено 5 гротів й нещодавно відкриту Волхвову печеру (запропонована назва) на відстані від безіменної балки до зруйнованої водонапірної вежі, cкелі Рогоза, Мавпа (вона ж імовірне солярне святилище) та ін.

Головна мета розвідки – обстежити відкриту 22.03. Волхвову печеру.

До печери ми потрапили, пройшовши вздовж берегової смуги по воді. Сама печера була водою не затоплена. 

Печера являє собою, див. креслення (І. Малахов) і фото (С. Пашник, Ю. Вілінов, І. Малахов). Окрім фото, ще велась відеозйомка (С. Пашник).

На вході печери дно складається з переважно суцільного піску. Поступово питома вага піску зменшується, поступаючись дрібним уламкам граніту. Завдяки наявному щупу вдалося з’ясувати, що глибина дна печери сягає від 3-5 см. до 30-40 см. У печері також зустрічається бите скло, рештки поліетилену, сучасні кістки. Жодного напису або малюнку у печері не було виявлено. Також не вдалося поміти на стінах слідів кіптяви. 

Біля входу печери нами було встановлено менгіровидну гранітну стелу, підняту з води біля входу до печери, тобто здійснено своєрідний ієротопічний акт. 

Очевидно, що давні святилища містили магіко-містеріальну складову та просторову орієнтацію. Обидві ці складові необхідно враховувати під час сучасних досліджень та інтерпретацій.

Дуже імовірно, що просторова орієнтація складалась з двох площин: горизонтальної (на інший або інші сакральні об’єкти) та вертикальної (на зірки і планети, особливо, на Сонце та Місяць).

Подальші завдання.

Вести спостереження за сходом Сонця безпосередньо з печери.

Встановити, куди спрямована печера по прямій на острові Хортиця.

Здійснювати пошук системи просторової орієнтації між сакральними штучними та незвичайними природними об’єктами в районі о. Хортиця.

Підготувати наукову публікацію, присвячену відкритій Волхвовій печері, та виступити з доповіддю на науковій конференції.

Цікаве спостереження-збіг. 

Під час дослідження навпроти печери на о. Хортиця до краю скель підійшла наречена у білому вбранні і, зупинившись, деякий час стояла в оточенні кількох подруг(?).

 

Дивитися світлини на сторінці Сакральної географії у ФБ

 

 

 

4 вересня 2017 р. Юрій Завгородній та Світовит Пашник черговий раз відвідали печеру на правому березі Дніпра напроти Хортицького району Запоріжжя. Цього разу була досліджена верхня камера. 

 

 

Світлини на сторінці Сакральної географії у ФБ 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити