Добродійний внесок

Дякуємо за вашу підтримку!

Картка ПриватБанк:

4149 6090 0382 7658

 долар 4149 4993 8040 7872

Картка Monobank:

4441 1144 4922 9861

долар 5375 4188 0445 2464

Оздоровчі практики

Духовне очищення;
Психологічні бесіди;
Споглядання;
Замовляння;
Виготовлення особистих оберегів;
Масажі.
Тел.: 099-970-92-12, 063-153-26-81
(Берегиня Ясна, Запоріжжя)

Зараз на сайті

На сайті 24 гостей та відсутні користувачі

ПЛОХЄНЬКІ…

Нині зрані п’ю собі на кухни каву під ввімкнуте радійо, чую дає інтервю Костянтин Матвієнко, той шо з «Гардарики», колєга по перу, так сказать. Говорит про Томос та церковні перипетії. Ну говорив – байка, всяке там розумне, толкове… Навіть повстидав Порошенка, шо причепивсі до Томоса, гі кліщ. Кліщ – се моє, Матвієнко добув з себе шось благородніше. Та раптом чую: вклавсі! Чим? Впадете, певне, всі, хто на мої і хто не на мої хвили. Заявив, шо українці плохєнькі християни, бо ніяк язичництва свого не позбудутсі. І Константинополь звертає на се увагу та й хоче українців навернути до істинного християнства! Бо як мож до тепер мати в головах якогось Купала, Маковія, якісь писанки, дідухи і решта таке???

Йой, дорогі мої українці, видите – шо!

Фе!

То чого ви такі неуважні, такі затєті? Та озьміт Біблію в руки! Чи найдете там дідуха, кутю, 12 страв? Чи аби хтось колідував? Чи там є щось про ваш споконвічний Великдень, де Хліб високий, прикрашений сонцем, пташками, ружами, гребінчиками з тіста, або всипаний кольоровим по тому, шо Житє зачинає… Геййй-я-я!!! А про писанку, шо на весь світ дивом українським засіяла та мистецьким трибом Всесвіт на собі вмістила у премудрих символах? Га?

А може ви вічитали хоть одну гаївку в ті Біблії? Чи хоть один обрєдовий таночок там описаний? Або про щедрий вечір і щедрованє, про посіваннє і віншованє, про брикливу козу і смішливу Маланку, про народні прикмети, про купальські забави, про Зелені Свєта, про Маковія і освєчене зіллє, що від всєкої хороби помагає і напасти боронит?

Йой, ади нігде в світі у справжному християнстві ніхто не пре кошелі з ковбасами, яйцьима, шинками, пасКов (зауважте, не з ж. песахом!) і решту світими дарами з власної праці і достатку до храму для посвєчинє. То роблєт у всьому світі лише українці, бо не хотєт самі себе забути гет нАчисто, і стати істинними християнами, де без нашого язичництва всьо прісне й убоге – гола чужинська байка про уродини й така сама, але кирвава і мученицька, про вже «заколеного Агнця» за наші гріхи, які в тисічу раз лекші, ніж ті які чинив супроти людства і всього живого на земли біблійний, (але вже з жжииидддіівського язичництва!!!) Єгова.

То як? Попуститесі нарешті свого? Завстидаєтесі свойим, шо в нім кілько Сонцє, Радости, Житє? Бо де!!! На тім світі, як пише Біблія, Єгова Сонце загасит! Каже, шо Сам буде світити!

Дивітсі-ко мені. Будьте чемні. Повіривайте то, аж надто СВОЄ, корінє з голови, з хати, з житє і – фертик! А з нашої мудрої приказки вішкопітайте гирке кепкованє над собов, і направду вірте: «Шо своє — то звичне, а чуже і гівно величне». Вібачєйте – з народної мудрости слів не вікидают.

Йой, мати Василева! Отаке сі прийшло нині і вчути, й сказати…

автор - Марія Дзюба

 

Джерело: http://kolovolhviv.top/гумор/плохєнькіавтор-марія-дзюба/

 

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити