Добродійний внесок

Дякуємо за вашу підтримку!

Картка ПриватБанк:

4149 6090 0382 7658

Картка Monobank:

 4441 1144 6569 7371

Оздоровчі практики

Духовне очищення;
Психологічні бесіди;
Споглядання;
Замовляння;
Виготовлення особистих оберегів;
Масажі.
Тел.: 099-970-92-12, 063-153-26-81
(Берегиня Ясна, Запоріжжя)

Зараз на сайті

На сайті 18 гостей та відсутні користувачі

Купало на Хортиці, 2015


Найголовніше свято літньої пори відсвяткували рідновіри Запоріжжя на священному острові Хортиця. Звісно, що традиційно на це свято прибули численні гості з різних областей України. Цьогорічне Купало було особливим. За прогнозами всі знали, що очікується дощ, але людей наче приманювали пригоди, щоб зустріти чарівну Купальську ніч на Хортиці. Весь туристичний пляж був заставлений наметами, і не даремно готувалися онуки Дажбожі. 

Обрядодійство проводив волхв Руського Православного Кола Світовит Пашник, разом з духовними провідниками Вадимом Літвіновим, Яриною Яніною, Миколою Кардачем. А підготуватися до свята допомагав Запорізький осередок Цивільного корпусу "Азов". Невдовзі після початку обрядодійства і розігру шлюбу між Купалою і Мареною до нас завітав Перун і своїми блискавками благословив увесь наш Рід. І так рясно поливав дощем, що прийшлося призупинити свято і сховатися від великої зливи. Не часто таке буває на Купала, але раз Бог дав нам таке добро, то маємо його прийняти і дякувати, що щедро напоїв нашу Землю-Матір.

Після дощу, який весь час зривався з Небес, свято було продовжено, люди встали у хоровод, навколо образів Купали і Марени та священної вербиці Купайлиці, які разом утворили святу трійцю. Потім дівчата погадали на суджених кидаючи вінки у воду, а хлопці залюбки скупалися у теплих водах Дніпра. Пройшовши через великий Купальський вінок, всі повернулися до галявини. Там запалили священний Купальський вогонь, закрутивши чоловіче внутрішнє і жіноче зовнішнє коло, яке переросло у спільний об'єднуючий хоровод. Запаливши колесо, занурили його у води, чим поєднали чоловіче і жіноче начало.

Після такого шлюбу ляльки повернулися до своїх стихій: солом'яний Купало – до Вогню, а зелена Марена до Води. А Купайлицю, як весільне дерево, було розірвано на гілочки, щоб отримати і собі частину щастя, яке прийшло разом із святом. Люди стрибали через священний Купальський вогонь, щоб очиститися на цілий рік і набратися духовної сили. А закохані стрибали парами, аби не розірвати рук і мати надію на подружнє життя. Від Купальського вогнища запалили кошики зі свічками і пустили їх водами Дніпра, поминаючи своїх Предків, які світять нам зорями від Ірію.

В чарівну ніч розквітає квітка папороті – квітка кохання і щастя. То ж хай кожен учасник цього свята отримає частину Божої благодаті, бо ми є дітьми Природи і пребудемо разом із Рідними Богами. Слава Сонцю нашому Купалі - Богові плодючості і радощів!

 

 

 

 

 

Світлини можна подивитися на сторінці "Купало на Хортиці" в Контакті

Додати коментар


Захисний код
Оновити