Добродійний внесок

Дякуємо за вашу підтримку!

Картка ПриватБанк:

4149 6090 0382 7658

Картка Monobank:

 4441 1144 6569 7371

Оздоровчі практики

Духовне очищення;
Психологічні бесіди;
Споглядання;
Замовляння;
Виготовлення особистих оберегів;
Масажі.
Тел.: 099-970-92-12, 063-153-26-81
(Берегиня Ясна, Запоріжжя)

Зараз на сайті

На сайті 11 гостей та відсутні користувачі

Свято Купала в Миколаєві


На запрошення Бузького козацтва місто Миколаїв відвідав Верховний волхв Руського Православного Кола Світовит Пашник. Він провів посвяти в рідновіри та взяв участь в святкуванні Купала, де виступив перед громадою міста із благословінням, висловив підтримку нашим воїнам, що б'ються за Україну та мирне життя нашого Роду, а також розповів про давнє народне свято Купало та правив обрядодійство. Пропонуємо за матеріалами місцевих ЗМІ ознайомитися із тим, що відбувалося на святі.

Увечері 6 липня у парку "Богоявленський", що в Корабельному районі Миколаєва, пройшло народне свято Купала, на яке зібралося багато людей.

Вірячи в пишність відродження любові до своєї країни, її витоків і традицій, багато хто прийшов на свято, як і годиться, в красивому національному вбранні. Зворушували очей дорослі і малята у вишиванках, дівчата у віночках з пахучих трав. 

Діти поводилися розкуто, розважаючись щосили. Вони бігали по парку, мали змогу випробувати себе на міцність, витривалість і козацьку завзятість. Під чуйним керівництвом відважних представників Бузького козацтва (отаман Сергій Щербаков) вони «билися» на м'яких клинках, уявляючи себе на полі брані.

Жіноча половина населення, як і годиться, цікавилася прикрасами, догоджаючи свої маленькі жіночі примхи, набуваючи обереги, амулети та інші припалі до вподоби вироби. 

Свято було феєричним і, в той же час, добрим і сімейним. Зайнятися присутнім було чим. Вони могли не тільки вдихати аромат різнотрав'я парку, але і скуштувати чудовий козацький куліш, приготований відмінним кашоваром Олександром Василевським; брати участь у козацьких розвагах, слухати українські народні пісні, випробувати смачного гарячого узвару, який краще води втамовує спрагу.

У цей день парк «ожив» і згадав всю свою колишню велич. Звучала музика (нехай інша - не та, що дуже багато років тому), гралися діти, прогулювалися пари... Кожен знайшов собі в «Богоявленському» куточок до душі.

Організатори народного гуляння дуже переживали. І даремно, адже ними було все продумано до дрібниць: питна вода, альтанки для відпочинку, охорона спокою (яке, на щастя ніхто не порушував, адже зберігалося воно під пильним оком 10-ти співробітників Корабельного райвідділу міліції, а також козаків), а головне - цікава програма, заснована на народних звичаях. 

Ті, що прийшли на свято просто розкошували: концертно-ігрова програма була прекрасною. 

В одному з конкурсів самі учасники обрали Купаву (Поліну Березнякову) за самий "багатий" вінок. 

Вдало пройшло сватання Купайла і Марени, де сватам довелося потрудитися на славу, адже не так-то просто викупити молоду (навіть глядачі приходили на виручку). 

Хлопці танцювали гопак, дівчата співали пісні й водили хоровод навколо «нареченої».

А після шлюбу Купайло (символ Сонця) повернули в його природну стихію вогню - в багаття, розпалене козаками, а Марену дівчата відпустили в її рідну водну стихію, загадавши при цьому бажання і опустивши на воду свої віночки - на щастя і удачу.

Стрибки через багаття стали апогеєм свята, адже, хто вдаліше і вище стрибне, той буде щасливіший. А хто перестрибне через вогонь, тримаючись за руки зі своїм обранцем, буде щасливий з ним все життя.

Бажаючих бути щасливими виявилося безліч, і не тільки молодих, а й тих, хто вже не перший рік йде рука об руку по життю. 

Будучи вже багато років у шлюбі, вони говорили про те, що вірять: цей стрибок допоможе ще більше зміцнити сімейні узи і очистити душу.

Складно було не одержати емоційного задоволення під час народних гулянь. І малюки, і дорослі танцювали, співали, насолоджуючись атмосферою свята.

На завершення свята з настанням темряви під загальне захоплення з пагорбу скотили вогняне колесо.

Звертаючись до відпочиваючих з питанням, що вони можуть сказати про все це, можна було почути у відповідь: 

"Ми в захваті! Немає слів! Таке єднання! Стільки всього дізналися! Ці відчуття ні з чим не порівняти! Ми будемо і надалі підтримувати народні традиції".

Втомлений, але щасливий від того, що свято вдалося, один з його активних організаторів - Сергій Параскун, отаман Богоявленської громади козаків - поділився з журналістом "Корабелов.Інфо" своїми думками: 

- Корабельний район - козацьке місце, де жили наші предки і живемо ми. Незважаючи на ті сумні події, які відбуваються в нашій країні, ми хотіли відзначити це свято Вогню і Води, Чоловіки і Жінки.

Це все робиться для наших людей, для наших дітей, для того, щоб зміцнилися наші сім'ї, щоб утворювалися нові ... Щоб росли ми всі на нашій землі вільними, красивими ...

Енергетика тут шикарна ... Коли ми стаємо в коло, все хороше передається від людини до людини... 

До цих слів нічого додати, хочеться лише сказати спасибі всім організаторам і всім, хто прийшов на свято!

За матеріалами "Корабелов.Інфо", більше читайте та дивіться фото і відео тут:

http://www.korabelov.info/prazdnik-kupala-video.html

 

 

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Коментарі   

 
0 #1 Світовит 09.07.2014, 19:46
Дякую Сергію Щербакову, Сергію Параскуну та їхнім родинам і козацьким побратимам за насичену програму перебування в Миколаєві!
Цитата